אימוץ כלבים כחלק מהפיתרון לבדידות

הבדידות היא אחת הבעיות הקשות במאה ה-21. אנשים רבים חשים בודדים. זה יכול להיות בכל גיל אגב אך נפוץ מאוד בעיקר בגילאי המבוגרים. מגיל ילדות ולאורך כל החיים שלנו הנושא החברתי מעסיק אותנו בין אם במודעות ובין אם בחוסר מודעות. הבדידות היא אחת הבעיות הקשות שלנו כבני אדם. זה סוג של דיכאון שאנו יכולים להיכנס אליו ולהתקשות לצאת ממנו. הדיכאון מלווה לרוב בעצבות, תחושת חוסר ביטחון, לעתים רבות גם בחוסר מעש והיעדר מטרות בחיים. כשלא מוצאים שמחה בחיים, בהיעדר מטרות או כאשר נוטים להישאב למחשבות שליליות גם הגוף שלנו מתנוון, מחלות עשויות להתפתח ולהתפשט מהר יותר ובאופן כללי אנו לא נהנים מהמתנה שלנו בחיים האלה. הפתרון? אימוץ כלבים.

כיצד אימוץ כלבים יכול לסייע לנו נגד הבדידות?

הכלב ידוע כחברו הטוב ביותר של האדם אולם זה לא מתחיל מהיום. זה ידוע כבר אלפי שנים. הכלבים בעלי מחשבה דומה לזו של האדם, הם מסוגלים להבין את הרגשות והתחושות של האדם וכן את ההוראות שלו. גם בנושא התנהגות חברתית והאופן שבו הכלב תופס את האדם כחלק מהלהקה שלו וכמנהיג הלהקה שלו תורם ליחסים הטובים בין כלבים לבני אדם. על כן לאורך ההיסטוריה ועד היום כלבים מסייעים לבני אדם במגוון תפקידים, החל מדיג, צייד, רעיית צאן, שמירה וכמובן כבני משפחה נוספים שמספקים לנו שמחה בלב, אנרגיות חיוביות וחברות קרובה. אז נכון שהם לא יוכלו לדבר איתנו בשפה שנבין אולם אם יחונכו בצורה נכונה הם יוכלו להבין אותנו ומי שמחובר היטב לכלב שלו יכול, גם ללא קשר לעניין השפה, להבין את התחושות והרגשות של הכלב שלו. הכלבים יישארו נאמנים לנו ויאהבו אותנו יותר מאשר הם אוהבים את עצמם ולכן אם אתם מרגישים בודדים או התחלה של תחושה כזאת – אמצו כלב. זה ההמלצה שלנו אליכם.

איך למצוא כלב לאימוץ שבאמת זקוק למשפחה חמה ואוהבת?

אימוץ כלבים בצפון הוא אירוע נפוץ במיוחד. בכל שבוע ובמספר נקודות ברחבי הצפון תוכלו למצוא אזורים שבהם מופעלים אירועים לאימוץ כלבים. הכוונה היא למקומות שבהם כמה אנשי צוות מביאים כלבים להצגה לקהל הרחב וקידום אימוץ הכלבים הללו במקום מתוך תקווה שהנגשת הכלבים וחשיפת הקהל אליהם תגרום ליותר אנשים לקבל החלטה לאמץ בן משפחה חדש. כמובן שכל אימוץ של כלב דורש רכישה של סל אימוץ.

מה כולל סל אימוץ לכלב ואילו עוד עלויות יש לקחת בחשבון?

כלבים הם יצורים חיים והכי קרובים לבני אדם אם תשאלו אותנו. על כן הטיפול בהם מצריך חום, אהבה, תשומת לב, שעות משחק וחינוך וכן גם דברים שעולים כסף: אוכל ומים, מיטה, טיפולים רפואיים ואולי אפילו איזה משחק או שניים שלא ישעמם להם. כדי לאמץ כלב בדרך כלל תצטרכו לרכוש סל אימוץ. סל זה עולה כמה מאות שקלים (בדרך כלל בין 400 ל-600 שקלים) והוא כולל ציוד בסיסי לכלב, מעט מזון להתחלה וכמובן סדרת זריקות חיסון חיוניות לשמירה על בריאות הכלב. זה כל מה שעומד בפניכם לפני פתרון בעיית הבדידות שלכם. על הדרך אתם עושים מצווה חשובה ומעניקים חיים טובים יותר לעוד כלב כך שכולם מרוויחים.