הדברה ירוקה וחיות המחמד שלנו

למרות הפרסומות הרבות בנושא, אין שום משמעות מקצועית למושג הדברה ירוקה, אלא מדובר בביטוי עממי, שמטרתו לשדר מסר של משהו בטוח לשימוש, ידידותי לבני אדם, עומד בתנאי התקינה, שאינו מזיק לבני אדם וחיות המחמד וחלילה לא יכול לפגוע בהם.

הדאגה מריסוס בית בו אנו גרים עם משפחתנו, הינה דאגה מובנת והגיונית לכל הדעות. אם לא מבינים ולא מכירים חברת הדברה מקצועית ואמינה, סביר שמי שדרוש להדברה, יהיה חרד מביצוע הדברה בביתו.

הדאגה מפני ריסוס דירה אף גוברת ומחמירה כאשר אנו שומעים על אסונות שהתרחשו בגין הליך הדברה כלשהו והואיל ורוב האזרחים, לא מבינים בהבדלים בין שיטות ההדברה השונות, בשבילם הכל אותו האחד, אולם לא כך הדבר. ההדברה אותה אנו מבצעים על ידי ריסוס בתים נגד תיקנים, פרעושים, נמלים וחרקים נוספים, שונה בתכלית מהטיפול שבוצע בבית בירושלים נגד תולעי עץ (שם נעשה שימוש בגז- טיפול שונה מריסוס דירות).

חושב מאוד לבחור חברה מנוסה, שעובדת עם החומרים הטובים והמתקדמים ביותר הקיימים כיום בשוק. חומרים איכותיים, אך עם זאת עדינים ככל האפשר ובטוחים לשימוש בדירות ובבתים. ביצוע ההדברה על ידי חברה מנוסה, שמקפידה על שימוש בחומרים איכותיים, אינה פוגעת בבעלי החיים בדירותינו אלא רק מונעת מהם להיתקל במזיקים וחרקים שונים.

חשוב לוודא שחומרי ההדברה איתם עובדת החברה אותה שוכרים הם חומרים העונים לציפייה של הלקוחות מהביטוי העממי הדברה הירוקה. כלומר חומרים על בסיס צמחי, ללא ריח, ידידותיים לבני אדם ואף לתינוקות קטנים ובעלי חיים. חומרים שעברו את כל הבדיקות והתקנים ומותרים לשימוש בבתי מגורים ואף במקומות רגישים יותר.

לאחר הריסוס של הדירה עם הדברה ירוקה אמיתית לא נדרשת אטימה של הבית וסגירת החלונות, אלא ההפך הוא הנכון, מיד לאחר ההדברה הירוקה- נדרש לפתוח את כל החלונות בדירה ולהשאיר את הבית לאוורור.