סירוס כלבים וסירוס חתולים במרכז הרפואי לחיות

sirus2סירוס הוא ניתוח שבו מוציאים את האשכים משק האשכים של הכלב או החתול.
 

ניתוח לסירוס כלבים וחתולים - כיצד זה מתנהל?


בגיל 6 חודשים יש לקבוע תור לניתוח אצל הוטרינר. הכלב/ החתול יגיע למרכז הרפואי לחיות לאחר שהיה בצום של 6 שעות, וייכנס לחדר הניתוח. במהלך הניתוח הכלב/ החתול מורדם ואינו חש כל כאב. אז מחברים את הכלב/ החתול למוניטור ולמכונת הרדמה משוכללת העוקבים אחר הנשימות ואחוז החמצן בדם ומוודאים שהכל תקין. לאחר הניתוח הכלב/ החתול יעבור לחדר האשפוז שם יתאושש מההרדמה. לאחר כמה שעות ניתן לשחרר את הכלב/ החתול הביתה להתאוששות. 24 שעות לאחר הניתוח הכל/ החתול חוזר לחיים רגילים ללא כאבים.
  

סירוס כלב או סירוס חתול - מדוע כדאי לדאוג לכך?


ישנן סיבות שונות מדוע כדאי לסרס, בעיקר מדובר על סיבות התנהגותיות, רפואיות ומוסריות.
מבחינה רפואית, רצוי מאוד לסרס את הכלב או לסרס את החתול בכדי למנוע גידולים סרטניים באשכים ובפי הטבעת והגדלה של בלוטת הערמונית (פרוסטטה).
מבחינה התנהגותית, הדחף המיני אצל כלבים וחתולים הינו הורמונלי בלבד, והם אינם מרגישים כל חסך. זכרים מסורסים פחות לחוצים ותוקפניים מזכרים שאינם מסורסים, והם רגועים יותר. הסירוס מפחית את נטייתם לרדוף באופן כפייתי אחרי נקבות, ולפיכך גם את נטייתם לברוח מהבית. בנוסף הסירוס מפחית התנהגויות לא נעימות כמו אוננות על אנשים/ חפצים, נביחות/ יללות חזקות ללא הפסקה וסימון טריטוריה בשתן.

מבחינה מוסרית, אנו מדברים על עשרות אלפי כלבים וחתולים נטושים החיים ברחובות, בעמותות ובהסגרים, ומשום כך עדיף לא להביא לעולם גורים נוספים.

וטרינר המרכז הרפואי לחיות ממליץ


הגיל האידיאלי לסירוס הכלב או סירוס החתול הוא 6 חודשים (אך ניתן לסרס בכל גיל).

בעלי כלבים וחתולים שביצעו את ניתוח הסירוס במרפאה הוטרינרית, סיפרו לנו על שיפור משמעותי בהתנהגות הכלב והחתול, רגיעה בנביחות החזקות ובהתנהגות אחוזת הדיבוק.

צוות הוטרינרים של המרכז הרפואי לחיות ברמת גן, מיומן ומנוסה בביצוע ניתוחי סירוס ועיקור כלבים וחתולים.

לקביעת תור לסירוס בבית החולים הוטרינרי ברמת גן, ולקבלת פרטים נוספים: 03-7527778 או צור קשר