עיקור כלבים וחתולים במרכז הרפואי הוטרינרי ברמת גן

sirus1עיקור כלבים וחתולים הוא ניתוח בו מוציאים את הרחם והשחלות מגוף הכלבה או החתולה.

 

עיקור חתולה או עיקור כלבה - כיצד מתנהל הניתוח?


בגיל חצי שנה יש לקבוע תור לניתוח אצל הוטרינר. הכלבה או החתולה תגיע למרכז הרפואי לחיות לאחר שהיתה בצום של 6 שעות, ותכנס לחדר הניתוח. במהלך ניתוח העיקור הכלבה או החתולה מורדמת ואינה חשה כל כאב. הכלבה או החתולה מחוברת למוניטור ולמכונת הרדמה משוכללת העוקבים אחר הנשימות ואחוז החמצן בדם ומוודאים שהכל תקין. לאחר הניתוח הכלבה או החתולה תעבור לחדר האשפוז שם תתאושש מההרדמה. לאחר כמה שעות ניתן לשחרר את הכלבה או החתולה הביתה להתאוששות. 24 שעות לאחר הניתוח הכלבה או החתולה חוזרת לחיים רגילים ללא כאבים.

 

מדוע לעקר כלבים וחתולים?


ישנן סיבות שונות מדוע כדאי לעקר, בעיקר מדובר על סיבות התנהגותיות, רפואיות ומוסריות.
מבחינה רפואית, רצוי מאוד לעקר את הכלבה/ החתולה עוד לפני הייחום הראשון על מנת למנוע מחלות שונות כמו דלקת הרחם וגידולים ברחם ובעטינים.
מבחינה התנהגותית, הדחף המיני אצל כלבים וחתולים הינו הורמונלי בלבד, והם אינם מרגישים כל חסך. כלבה/ חתולה מיוחמת עשוייה לסבול מעצבנות, חוסר מנוחה וירידה בתיאבון. במקרים רבים הזכרים הנמשכים לריחה של הנקבה מתגודדים סביב דלת הבית כל הזמן, משתינים ומסמנים אותה.
מבחינה מוסרית, אנו מדברים על עשרות כלבים וחתולים נטושים החיים ברחובות, בעמותות ובהסגרים, ומשום כך עדיף לא להביא לעולם גורים נוספים.
 

טיפ הוטרינר מהמרכז הרפואי לחיות


העיקור גורם לשינוי הורמונלי המשנה את חילוף החומרים בגוף ועלול לגרום לבעיות השמנה. לאחר ניתוח עיקור מומלץ לא להגדיל את מנת המזון היומית בכדי לשמור על משקל הכלבה/חתולה ומידי פעם לעסוק בפעילות גופנית (ריצה, הליכה מהירה).

המלצת הוטרינר


מומלץ לעקר את הנקבות בגיל צעיר (6-8 חודשים) לפני הייחום הראשון. בתקופה זו הכלבה/החתולה עדיין בתולה ועובדה זו מסייעת בזמן הניתוח שכן כל אברי הרבייה קטנים. ההתאוששות וההחלמה בגיל זה הינם מהירים ביותר ולאחר 42 שעות הכלבה/החתולה חוזרת לפעילות מלאה וללא כאבים.

במרפאה הוטרינרית של המרכז הרפואי לחיות ברמת גן, צוות וטרינרים מיומן בעל נסיון רב בעיקור כלבים וחתולים.

לקביעת תור לעיקור ולקבלת פרטים נוספים: 03-7527778

לשאלות נוספות לגבי העיקור, אנא צרו קשר.