טיפול בחתולים בחורף

מגדלי חתולים רבים חושבים שהחתול לא זקוק לתשומת לב יוצאת דופן בחורף – אם חתולי הרחוב מצליחים לשרוד בקור ובגשם, בוודאי גם חתולי הבית יכולים להסתדר ללא שום השגחה מיוחדת. זו כמובן טעות, מכיוון שחתולי הרחוב מפתחים לקראת העונה הקרה פרווה עבה יותר, שעוזרת להם להתחמם, ואילו חתולי הבית שגרים איתנו בדירות זקוקים לחימום חיצוני – ממש כמונו. הוטרינר ד"ר אלון שיינר ריכז עבורכם כמה עצות שיעזרו לחתול שלכם לעבור את החורף בצורה טובה יותר:

חתול יושן מתחת לשמיכה חמה

  • חשוב לחמם את הדירה, ובעיקר לוודא שגם האזור שבו החתול נוהג לרבוץ מחומם, אבל להיזהר לא להגזים ולחמם את החדר בצורה לא הגיונית, מכיוון שרביצה ממושכת בחדר מחומם עלולה לגרום לחתול להתייבשות.
  • אם אתם משתמשים בתנורי סליל, דאגו למקם אותם בנקודה שהחתול אינו יכול להגיע אליה ישירות. חתולים אוהבים מאוד להיצמד למקור החום, ותנורים כאלה עלולים לגרום להם לכוויות, גירויים בעור, ואפילו לשריפה של הפרווה.
  • מומלץ להכין מראש לחתול פינת רביצה נוחה עם שמיכה או אפילו מיטה ייעודית לחתולים. חתולים אוהבים גם להתחמם עם מקור חום חיצוני כמו בקבוק חם. אפשר לקנות בקבוק מיוחד כזה, ואפשר פשוט למלא כל בקבוק של משקה קל במים חמים, לעטוף במגבת ולשים במקום המרבץ של החתול.
  • אם החתול כן יוצא מהבית, חשוב לדאוג לו לכמות מזון גדולה, שתאפשר לו להעלות שכבת שומן שתבודד אותו מהקור, ולוודא שגם מחוץ לבית יש לו מקום מסתור מהרוח ומהגשם. אפשר אפילו להלביש אותו במעיל או בסוודר, כדי שיתמודד טוב יותר עם הפרש הטמפרטורות בין פנים הבית לבין הסביבה החיצונית – בדיוק כמו שאנחנו בני האדם לובשים מעיל כשאנחנו יוצאים החוצה.
  • שימו לב במיוחד לגורים צעירים ולחתולים מבוגרים, שרגישים יותר לקור ועלולים לפתח דלקת ריאות או בעיות בפרקים. בכל חשש למחלה, או אפילו לשרירים תפוסים, פנו למרפאה וטרינרית.

בכל שאלה או בעיה נשמח לעמוד לרשותכם צרו קשר