חתולי רחוב בחורף ישראלי

החורף בפתח, אמנם חורף ישראלי שאינו קיצוני , אך עדיין ימים קרים ורטובים מחכים לחתולי הרחוב.
כמה עצוב לראות את הייצור הפרוותי המדהים הזה: ייצור מתוק ומצחיק,  חכם , מתפנק ומלא אהבה, כמה עצוב לראות אותו ברחוב נובר בפחים, נרדף ע"י כלבים או אנשים, צמא, רעב ורועד מקור, מחפש פינה יבשה ביום רטוב וקר או מחפש פינה מוצלת בחום כבד.
תתפלאו לכמה מעט עזרה הוא צריך כדי להיות חתול מדהים כמו זה הפרוותי המפואר המתוק והמתפנק שתופס לכם את המקום על הספה בבית.

חתולי רחוב – עיקור וסירוס

ראשית, כדאי שתדעו שהמתכון לאיכות חיים לחתול הרחוב הוא עיקור / סירוס. אם העיריה במקום מגוריכם לא מבצעת עיקורים , ערכו מגבית בין השכנים אוהבי החתולים ותתפלאו יש הרבה כאלה, גשו לוטרינר שמתחשב בעלות הניתוח לחתול רחוב ודאגו לסרס ולעקר.

מכאן והלאה עוד טיפה של עזרה ואנחנו בדרך הנכונה….

קדחת הקרציות בחתולים

חתולי רחוב – מזון ושתיה

חופן גרגירים של אוכל יבש בבוקר ואם אפשר רצוי גם בערב יעזור לחתולים לאגור אנרגיה שתעזור להם לשמור על חום גופם בלילות ובימים הקרים.

אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לקנות אוכל יבש, גם שאריות מהעוף של שבת, שאריות של גבינה ושמנת, טונה במים וכו'…. יעשו חתול רחוב מאושר . כמובן שיש להקפיד להאכיל בפינות מסודרות  רצוי נסתרות ולדאוג שהמקום יישאר נקי.

צלוחית של מים טריים חיונית גם בחורף.

חתולי רחוב – סביבה מחממת – הגנה מקור וגשם

ערכו סדר בארון הבגדים , כל החולצות, סדינים והמגבות שאינכם זקוקים להם, אפשר להעביר לנזקקים וחלק מזה גם לחתולים.

שימו  מגבת או שמיכה בפינה מוסתרת ומוגנת מגשם ומיד תראו איך מתכרבל לו שם חתול מאושר.

למשקיענים שבניכם ניתן לקחת קרטונים ולהקים לחתול בית לתפארת שבתוכו שמיכה חמה. קרטון לא עולה כסף ולכן רצוי להחליפו בתדירות גבוהה ובוודאי להחליפו אם הוא ספוג במים.

חתול בית על עדן החלון

חתולי רחוב במנוע הרכב

גורי חתולים נוהגים להסתנן בימי החורף הקרים למנועי מכוניות שם חם ויבש. זכרו תמיד לתת מכה קלה על הפגוש או על מכסה המנוע למקרה ונמצא שם גור חתולים על מנת שלא יפגע במהלך הנסיעה.

חתולי רחוב בסיכון

עשיתם את המעט המתבקש שהוא הרבה בשביל החתול  ועדיין לפתע ראיתם חתול מקומר, אפאטי לסביבה, רטוב ורועד מקור. אנא אל תתעלמו ממנו, עשו עוד מאמץ קטן, חשבו עליו כאילו היה החתול, זה המפונק המפואר מהספה אצלכם בבית. גשו איתו לוטרינר וטפלו בו.

ועכשיו אפשר לבקש מהפרוותי המפואר שלנו לפנות מקום במיטה ולנסות להירדם מתחת לפוך החם…. חורף חם ונעים לכולם!

בכל שאלה או בעיה נשמח לעמוד לרשותכם צרו קשר