אלרגיות לפרעושים בכלבים

אלרגיה לעקיצות פרעושים בכלבים – מה הסכנה?

עקיצות פרעושים הן הסיבה הנפוצה ביותר לאלרגיות אצל כלבים. הכלב מפתח תגובה אלרגית לעקיצת הפרעוש, שמחדירה חומר אל מתחת לעור הכלב, וחומר זה גורם לגירוי. כתגובה לגירוי הכלב מתחיל לגרד את עצמו ולנשוך את אזור העקיצה, ועלול לפצוע את עצמו ולגרום לזיהום.

אלרגיה לפרעושים בכלבים – כיצד ניתן לזהות?

אם הכלב מתחיל להתגרד, ללקק את עצמו או לנשוך את עצמו בצורה אינטנסיבית ואובססיסיבית, כדאי לבדוק ולחפש תגובה אלרגית בפרווה ובעור של הכלב, בעיקר באזור כפות הרגליים או הזנב. התגובה האלרגית תתבטא בפצעים ובאדמומיות.

קרציה בכלבים

האם יש טיפול מונע?

הדרך הטובה ביותר למנוע התפתחות אלרגיה אצל הכלבים, היא לדאוג לחסן אותם בזמן, ולהקפיד על שימוש נכון בחומרי הדברה לאורך כל השנה, ובייחוד בין החודשים אפריל ואוקטובר. חשוב גם לדאוג לטיפול שוטף נגד תולעים, שלרוב מופיעות במקביל להופעת פרעושים.

האם יש גורמי אלרגיה נוספים לכלבים?

בדיוק כמו אצל בני אדם, גם כלבים וחתולים יכולים לפתח רגישויות או אלרגיה לחלבונים שנמצאים במזון. במקרה כזה מומלץ לגשת לוטרינר כדי לזהות את סוג המזון שהכלב רגיש לו, ולהתאים לו תזונה שתפתור את הבעיה. חשוב גם להשתדל ככל האפשר לא לתת לבעלי החיים מזון ביתי, שהוא שמן ומתובל מדי עבורם, כדי לחסוך מהם אלרגיות מיותרות ובעיות עור אחרות.

בנוסף, יש כלבים שיש להם רגישויות ואלרגיות לדברים שאינם בשליטתנו כמו קרדית הבית, אבק או דשא. כיום יש בדיקות דם לכלבים שבאמצעותן אפשר לאתר את גורם האלרגיה, ולהתאים חיסון שימנע את האלרגיה בעתיד. עם זאת, צריך לזכור שיכול לעבור זמן רב עד לזיהוי הגורם לאלרגיה או למציאת הפתרון, ולכן גם אם הכלב שלכם סובל מאלרגיה – אל תתייאשו. צריך הרבה סבלנות וזמן למציאת הפתרון הטוב ביותר.

בכל שאלה או בעיה נשמח לעמוד לרשותכם צרו קשר