מגנים על בעלי החיים בחודשי הקיץ החמים

מאמר אורח

לא מעטים אלו המחכים בקוצר רוח לעונת הקיץ בישראל. הבריכות, חופי הים וערי הנופש מלאים עד אפס מקום, וכולם מבקשים להנות משמש חמימה וממזג האוויר הים-תיכוני. לצד הכייף הגדול והווייב הקייצי הממכר, השרב הגדול ועומס החום יכולים להיות איום של ממש. כבני אדם, קל להתגונן מהחום באמצעות שתייה מרובה, קרם הגנה והמנעות מיציאה החוצה בשעות החמות.

לצד ההגנה והטיפולים המונעים שלנו, כבני אדם, חשוב לזכור שישנם גם בעלי החיים הנתונים לחסד שלנו. חשוב מאד לא לשכוח את בעלי החיים בחודשי הקיץ, ולזכור שהמעלות הרבות והחום הכבד, משפיעים גם עליהם באותה המידה. אם ברשותכם בעל חיים אותו אתם מגדלים בבית, תוכלו לנקוט במספר אמצעים על מנת למזער אירועים מיותרים של התייבשות.

משאירים מספר קערות מים

כיום ישנן משפחות רבות המגדלות כלבים בחצר הבית. מדובר על שליחות עצומה ועל מתן קורת גג וחיבוק גדול לחברו הטוב של האדם. למרות שהכלבים יכולים לחיות בתנאים שכאלו מחוץ לבית, חשוב לזכור כי צריך לדאוג גם להם. לעתים, הכלבים משתוללים משמחה או פשוט מועדים על קערת המים שלהם – כך שיכול להיווצר מצב שאתם יצאתם מהבית אל יום העבודה שלכם, וכעבור כמה דקות נשפכה קערת המים של הכלבים.

חשוב מאד להשאיר בימי הקיץ החמים מספר קערות מים לכלבים על מנת לשלול כל אפשרות שהם נותרו בלי מים. בימים החמים בישראל, להעביר יום שלם ללא מים, יכול להסתיים בתאונה מצערת שתרצו למנוע. לכן, השאירו את קערות המים במקום הקבוע שהכלב מכיר, ובנקודות נוספות. בשבילכם זו רק עוד קערת מים – בשבילם זה הכל.

מספרת כלבים – מספרים את הכלב

לאחר החורף הקר, בו הכלבים צימחו פרווה עבה, צפופה ומחממת, שבין היתר יתכן שנוצרו בה קשרים והסתבכויות. עכשיו הגיע הקיץ הלוהט ומתחילה נשירת שיער מסיבית, המחליפה את שערם של הכלבים ומאפשרת לקרר את גופם. הבעיה היא שהנשירה היא בבית ויוצרת בלאגן ולכלוך רב – לכן מספרת כלבים היא הפתרון. לוקחים את הכלב למספרה ובצורה מקצועית ומהירה מורידים את השיער המיותר והקשרים, מפחיתים את הלכלוך בבית והכלב מוכן להסתער בחליפה דקה יותר על חודשי הקיץ.

הכניסו אותם להתרעננות בבית

דרך נוספת להקל על הכלבים עם עומס החום ולנסות למנוע ככל הניתן מקרים של התייבשות, היא להכניס אותם להתרעננות בבית. גם ללא מזגן או מאוורר, הבתים שלכם נעימים יותר וקרים יותר מאשר השרב הכבד שבחוץ. בעת שתכניסו את הכלבים להתרענן בביתכם המוגן מהשמש, הרי שקניתם את עולמם. הם מוקירי תודה על כל מה שאתם עושים בשבילם, כך שגם 15 דקות בחלל הבית יעניקו להם התרעננות של ממש.

דואגים למלונה או פתרונות הצללה

ישנם כלבים שחיים בחצר הבית ללא מלונה. בחודשי הקיץ חשוב מאד לדאוג להם למלונה או לפתרונות הצללה בשטח החצר, על מנת למזער ככל הניתן את מגע השמש איתם. בעת שיש להם מלונה, הם יוכלו להגן על עצמם מהחום הכבד, ולהצטנן בחלל המגן עליהם מהשמש.

בכל מקרה בו אתם חשים כי ישנה ירידה בחיוניות הכלב שלכם או בבעל החיים שאתם מגדלים, חשוב לפנות לשירות וטרינרי.