טיפול בפרוות כלבים בקיץ

לא משנה איזה כלב יש לכם: גדול או קטן, גזעי או מעורב, בעל פרווה קצרה או מתהדר בפרווה ארוכה- אתם כבר בטח יודעים שכשמגיע הקיץ, הוא מביא איתו עוד חברה נחמדה: נשירת פרווה.
אחת הסיבות הגורמות לנשירה מוגברת בחודשי הקיץ היא מזג האוויר הישראלי, המשלב בתוכו לעיתים לחות מהבילה, ולעיתים יובש מדברי. בשני מצבים אלו, כל הפרווה העודפת שצימח כלבכם בחורף משתחררת ונושרת או נתקעת מתחת לפרווה החיצונית. פעמים רבות הפרווה הנושרת מדגדגת את הכלב, ועל כן הכלבים מתגרדים גם אם אין להם פרעושים, ועלולים לפצוע את עצמם באופן חריף, עד כדי מצב שהם עלולים להזדקק לטיפול אנטיביוטי.
מספרת כלבים

כיצד להפחית את נשירת הפרווה

אחת הדרכים להפחית את הנשירה, היא להבריש את הכלב היטב אחת ליומיים. שימו לב שאם החלטתם לקלח את הכלב- מיד אחרי המקלחת תהיה לכלב נשירה מוגברת משום שבמקלחת משתחררות מפרוותו שיערות רבות.
כמובן שמאוד רצוי ומומלץ לתחזק ולשמור על פרוות חברינו בקיץ גם במספרת כלבים מקצועית. אצלנו במרכז הרפואי לחיות, הספרית מספרת את הפרווה הנמצאת על הרקה, וכך מאפשרת זרימה ואוורור  בתוך האוזן, מה שחיוני במיוחד במקרים של אזניים נפולות (כמו של לברדורים למשל), על מנת שלא יווצרו דלקות אזניים.
כפי שבוודאי אתם יודעים, לא רצוי לקלח את הכלב לעיתים קרובות מידי, על מנת לא לייבש את שכבת השומן שעל עורו. עם זאת, הכלב מטייל איתנו בקיץ בשלל מקומות הומים, בחוף הים ועוד. אז מה עושים?? קבלו טיפ קטן: ניתן לרחוץ את הכלב במים בלבד, ללא שמפו, למרוח את פרוותו במעט מרכך ולשטוף חלקית. המרכך משמש במקרה זה כמו קרם לחות, המגן על העור מפני גירוי.
בכל שאלה או בעיה נשמח לעמוד לרשותכם צרו קשר