חום אצל כלבים

האם לכלבים יכול לעלות החום? מה חום הגוף הממוצע של כלב? מהם הסימפטומים לכך שחום הגוף עלה? כיצד מומלץ לטפל? במאמר הבא ננסה לענות על השאלות הבאות:

חום גוף ממוצע של כלב

הידעתם כי חום גוף ממוצע של כלב דומה לחום גוף ממוצע של האדם, וגבוה ממנו רק קצת? החום הממוצע של כלב נע בין-37.5-39 מעלות (אצל אדם, החום הממוצע הוא 37 מעלות).

כלומר, אם חום הגוף של הכלב נמוך מ-38 מעלות, או גבוה מ-39 מעלות, זהו סימן לפנות לבדיקה. חשוב לזכור כי החום אינו הבעיה אלא הסימפטום לבעיה. הגוף של הכלב מתמודד עם דבר מה, והעלאת החום היא אות שמשדר הגוף, אשר "אומר" כי דבר מה אינו תקין. זה יכול להיות דלקת או בעיה רפואית כלשהי שהכלב מתמודד עימה.

קרציות ופרעושים יכולים לגרום למחלה בכלבים

איך מודדים חום לכלב?

אם יש לכם ילדים, אתם כבר מנוסים. כן כן, לכלבים מודדים חום כמו שמודדים לתינוקות וילדים קטנים. השיטה האמינה ביותר היא מדחום דיגיטאלי אשר מוחדר בעדינות לפי הטבעת. יש לחטא את מד החום לפני כן, למרוח עליו קצת וזלין, להניח את היד מתחת לבטן של הכלב, ובעדינות להרים את החלק האחורי שלו. יש להחזיר את המדחום בעדינות רבה לפי הטבעת של הכלב, העדינות פה היא מילת המפתח על מנת לא לפצוע בטעות את הכלב. ההחדרה היא עדינה מאוד, כחצי ס"מ, ויש להחזיק את המדחום עד שמצפצף.

אם מדובר בכלב גדול, או בכלב שעלול להתנגד למהלך, עדיף לעשות זאת בשניים, על מנת שתהיה תמיכה של מי שמחזיק את הכלב. אם יש, אגב, חשש שהכלב יתנגד, עדיף שבדיקת החום תיעשה על ידי וטרינר מוסמך ומקצועי, מנוסה, אשר יכול לבצע את הבדיקה בן רגע, לפני שהכלב יספיק להבחין במשהו..

מהם הסימפטומים לכך שהחום עלה?

  • כלב אשר חום הגוף שלו עלה יראה סימני חולשה, עייפות.
  • הכלב יתנשם רבות ויחפש מקומות קרים לשכב בהם.
  • אם ניגע באוזניים שלו רוב הסיכויים שנגלה כי הם חמות יותר מהרגיל.

וטרינר עורך בדיקת שמיעת לכלב

כיצד מומלץ לטפל?

ראשית, אם אינכם בטוחים שלכלב יש חום, ואתם חוששים לבדוק בעצמכם, אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר טלפוני או להגיע אלינו לבית החולים הוטרינרי ברמת גן, לבדיקה.

אם יש לכם אפשרות למדוד את החום של הכלב, עשו זאת ודווחו לנו. בחלק מהמקרים תקבלו המלצה לטיפול ביתי שכולל מעקב ומילוי נוזלים, ובחלק מהמקרים עדיף שווטרינר יראה את הכלב. בכל מקרה אנו ממליצים להשאיר את ההחלטה לגורם מקצועי ומנוסה, ולא להמתין ולראות אם חל שיפור במצבו של הכלב באופן טבעי.

כלב יכול להרגיש לא טוב בדיוק כמו אדם, חום גופו יכול לעלות על מנת לאותת שדבר מה אינו כשורה. בכל מקרה בו הינכם שמים לב שהתנהגותו ומצב רוחו של הכלב השתנו, אתם יכולים לבדוק את הטמפרטורה על ידי מישוש האוזניים ובדיקה עד כמה הן חמות. בכל מקרה של ספק, אנו ממליצים לכם להגיע לבדיקה אצלנו, בבית החולים הוטרינרי.