כלבים בחורף והטיפול בהם

בערב גשום וקר לבשתי את המעיל החם שלי וקראתי לכלבתי, מגי, בואי יורדים לעשות פיפי.
מגי רבצה מכורבלת על הספה , הרימה ראש והסתכלה עלי בתדהמה. גם לאחר שקראתי לה שוב ושוב היא לא נענתה לתחנוני לרדת למטה.

חיות המחמד כיום גרות בבתים מחוממים ואינן חשופות לגשם ורוחות. הן כבר לא עמידות כבעבר לתנאי "שדה" וסובלות הרבה יותר מפגעי הטבע.

לקראת החורף הקר, הנה כמה עצות וטיפים כיצד לעבור את העונה הקרה בשלום:

מעיל גשם או סוודר: כלבים הינם יונקים כמונו והם סובלים משינויים בטמפרטורה החיצונית. כשיוצאים מבית חם לרחוב , השינוי בטמפרטורה עלול לגרום להתקררות ואף לדלקת בדרכי הנשימה של הכלב. מעיל גשם תואם ישמור על חום גופו של הכלב וימנע הרטבות מהגשם. לכלבים קטנים ומבוגרים, מומלץ להלביש סוודר כדי לשמור על חום גופם ולמנוע כאבי פרקים והתכווצויות שרירים הגורמים לכאבים וחוסר אפשרות לנוע בחופשיות.

כלב עם בגדים לחורף עובר אילוף עם חיזוק חיובי

מלונות וגגונים:
כלבים רבים חיים בחצרות מחוץ לבתים. יש לוודא כי בחצר ישנה מלונה או לפחות גגון שמתחתיו יכול בעל החיים לתפוס מחסה מפני הגשם והרוחות. בתוך המלונה מומלץ לרפד בשמיכות חמות.

מזון: לכלבים החיים בחוץ מומלץ להעלות את כמות המזון בכדי שיוכלו להגדיל את שכבת השומן שבגופם וכך להתגונן מהקור.

חרדות ופחדים:
בע"ח רבים סובלים מחרדות קשות בעת סופות ברקים ורעמים. החרדות מתאפיינות ברעד בכל הגוף , הסתתרות מתחת למיטה או שולחן ולפעמים הסטריה כללית. ניתן להתכונן לסופות צפויות ע"י מתן כדורי הרגעה לבעלי החיים לפני תחילת הסופה. חובה להתייעץ עם וטרינר לפני מתן כל תרופה.

קרציות ופרעושים יכולים לגרום למחלה בכלבים

ולסיום, מספר מילים על חתולי הרחוב:
לא ניתן לתאר במילים מעטות את הסבל אותו חווים חתולי הרחוב בתקופת החורף: מחלות ריאה קשות , קור ורעב, מאפיינים את חייהם של חתולי הרחוב, ובמיוחד של גורים שלא שורדים את החורף. חתולים רבים נכנסים לתוך מנועי הרכבים כדי להתחמם. כאשר מתניעים את הרכב הם נלכדים במנוע ומתים בייסורים. מומלץ לטפוח על מכסה המנוע לפני ההתנעה כדי להבריח את החתולים.
בחצרות רבות קיימות נקודות האכלה של חתולי רחוב המופעלות על ידי אנשים טובי לב הדואגים לחתולי הרחוב. אנשים אלו מפזרים גם שמיכות בתוך קופסאות קרטון כדי שהחתולים יוכלו להתחמם.
אז בפעם הבאה שאתם רואים צלחת אוכל ריקה או קופסא ריקה, מלאו את ליבכם רחמים ואת הצלחות במזון.

בכל שאלה או בעיה נשמח לעמוד לרשותכם צרו קשר