מכירת כלבים – לא מומלץ מכל מקום!

מאמר אורח מאת צוות אתר עמוס שיבולי:

tavor1-1

קניית כלבים היא בין הבקשות הנפוצות ביותר בקרב אנשים רבים, הרצון הזה ברור ומובן לחלוטין. אם זאת חשוב לנו שתבינו את ההשלכות הקיימות בעת בחירה כזאת אשר במקרים רבים ממש כפי שהיא יכולה להיות חיובית בשל מראהו הייחודי ואופיו של הכלב, היא יכולה לבטא גם סממנים שליליים – כאן תמצאו מידע  שיעזור לכם לבחור כלבים למכירה, מידע מקצועי ומתן אפשרויות והמאפיינים העומדים בפניכם.

בבואכם לבחור כלב עליכם לבחור במקום מקצועי ורציני עם מאלפים מקצועיים אשר עובדים בצמוד עם עמותות וחוות גידול כלבים שונות שידעו לכוון אתכם בבחירת הכלב המומלץ ביותר עבורכם, בהתאם לאורח החיים והצרכים המיוחדים שלכם, במידע וישנם כאלה. אילוף כלבים למכירה היא עוד נישה הקיימת לה כדאי להקדיש חשיבה והשקעה רבה תוך ההבנה הממוקדת בגזעים השונים ומאפייניו של כל גזע וגזע.

אילוף כלבים לפני הקנייה – חשיבות ההתייחסות הנכונה

ההתייחסות הנכונה כלפי כלבים היא בין העקרים החשובים ביותר. אחד הפרמטרים החשובים ביותר אשר נבחנים בעת תחילת האילוף. על אף שאנחנו מאמינים כי כל כלב ניתן לאילוף וביות, חשוב מאוד להבין כי לבלבים גזעיים מקיימים בתוכם מערכת התנהגויות ומערכת פיזיולוגית מסוימת אשר גורמת לאופי שלהם ולאופי הגזע שלהם להיות דומיננטי.

את תכונות האופי הדומננטיות לטוב ולרע ניתן לזהות בקרב גזעים כמו האמסטפים, כלבי זאב, רועים גרמניים, דוברמנים ואף לברדורים.

תהליכי אילוף הכלב לפני המכירה

תהליך אילוף הכלב מתחיל בזיהוי ואבחנה ראשוני כמו שציינו קודם. חשוב מאוד לציין, כי כלבים גזעיים אשר נחשבים לתוקפניים ביותר אכן עשויים להתרכך באופן משמעותי, אך לא קיימת כל התחייבות על פיה ייצרו ואופיו הטבעי של הכלב לא ישתלט עליו ביום מן הימים כאשר ירגיש מותקף באופן משמעותי או כאשר ירגיש שבעליו נמצאים בסכנה ממשית גם במקרים בהם הוא אינו שרוי בסכנה.

מומלץ לסמוך על הכלב בעירבון מוגבל, כלומר, לתת את תחושה האמון והחיבה, ויחד עם זאת, לשמור על הכלב באופן מבוקר ולא לתת לו תנועה חופשית כאשר מגיעים אורחים או לחילופין לתת גישה חופשית מידי אל הכלב עצמו כאשר מגיעים אנשים זרים לביקור. כלב שרך ככבשה אבל בעל תכונות גזעיות עשוי לחוש מאוים ולתקוף במקרים של תחושות הגורמות לא לצורך להגן על הטריטוריה או על הדמויות הדומיננטיות בחייו.

באילו מקרים אנחנו פחות ממליצים על קניית כלבים גזעים?

קניית כלבים גזעיים מומלצת פחות למי שאינו זקוק לכלב שמירה ו/או תקיפה, כלבים גזעיים מאופיינים וידועים כבעלי אורך חיים קצר יותר באופן משמעותי ביחס לכלבים מעורבים, וככאלה אשר לוקים במחלות גנטיות ותורשתיות אשר פוגעות באופן משמעותי באיכות החיים עם התקדמות הגיל.
עליכם למצוא מקום שבו תקבלו מענה מלא ושלם לאילוף כלבים גזעיים לאחר הקנייה ובנוסף, מידע וטיפים שוטפים לשיפור הקשר והשיפור ההתנהגותי של הכלב.