צעצועים וציוד לכלבים

כלבים הם יצורים סקרנים מטבעם שלרוב תמיד יחפשו אתגר סביבתי מעניין ומושך. צעצועים לכלבים חשובים מאוד להתפתחות של הכלב, ואם תשאלו כל מאלף כלבים, תוכלו לקבל מידע מקיף בנוגע לציוד לכלבים שניתן לרכוש עבור הכלב שלכם. כיום, ניתן למצוא סוגים שונים של צעצועים לכלבים כגון צעצועים לניקוי שיניים, צעצועי האכלה, צעצועים מצפצפים ועוד.

צעצועים לכלבים – כמה צריך?

חשוב מאוד לרכוש מספר צעצועים לכלבים אך לא להוציא אותם בו זמנית. במהלך זמן מסוים, אמורים להיות בין שניים לשלושה צעצועים לכלבים אשר הכלב יכול לשחק איתם. אם יש לכם ספק, התייעצו עם מאלף כלבים אשר יידע להנחות אתכם איך לנהוג.

חשוב לא להפריז ולשים יותר מדי ציוד לכלבים כיוון שאתם עלולים לגרום לכך שהכלב לא יעשה את ההבחנה בין צעצועים לכלבים לבין חפצי הבית ואז תמצאו את עצמכם מתמודדים עם נזקים והרס של הבית. כמובן, שהדבר יכול להיפתר באמצעות מאלף כלבים, אך אין ספק שעדיף להימנע מהסיטואציה הלא נעימה.

אילוף ומשחק עם הכלב

צעצועים לכלבים – מה לרכוש?

כאמור, קיים מגוון של צעצועים לכלבים אשר ניתן לרכוש ברוב חנויות המחמד הפזורות ברחבי הארץ. צעצועים לכלבים מתחלקים למספר קטגוריות וביניהן:

  • צעצועים מצפצפים – מיועדים ללעיסה. כאשר הכלב נושך ולועס את הצעצועים הללו, הם מוציאים צפצוף שמשעשע את הכלב וכך גם ניתן לאלף את הכלב וללמד אותו לשלוט בעוצמת הנשיכה שלו.
  • צעצועים לכלבים לניקוי שיניים – לרוב אלה צעצועים העשויים מגומי והם משמשים לניקוי השיניים של הכלב. ניתן למצוא ציוד לכלבים המיועד לניקוי שיניים המגיע בצורות שונות כמו חבלים דנטאליים, צעצועי לעיסה ועוד.
  • עצמות –  צעצועים לכלבים בצורת עצמות עשויים מחומרים שונים ומגיעים בצורות שונות ומגוונות. חשוב להקפיד על גודל מתאים של העצם לגודלו של הכלב ולאפשר לכלב ליהנות מלעיסת העצם. יש לשים לב שהכלב לא בולע את כל העצם בשלמותה כיוון שהדבר עלול לגרום לנזק רפואי כזה או אחר אצל הכלב.
  • צעצועי האכלה לכלבים – צעצועים אלה מגיעים בצורות שונות כאשר המכנה המשותף ביניהם הוא העובדה שמוחבא בתוכם אוכל שעל הכלב להגיע אליו לאחר שפענח את האופן בו ניתן להגיע אל האוכל. חשוב מאוד לשים לב שאתם לא מייאשים את הכלב ושהוא אכן בסוף מגיע אל האוכל על מנת להימנע מסיטואציה בה הכלב לא מקבל את מנת האוכל שהוא זקוק לה מדי יום.