קבורת חיות מחמד

במקצועי, רופא וטרינר, ישנם הרבה רגעים יפים ושמחים: הגעה של גור חדש, החלמה והתאוששות של חיות ממחלות וניתוחים, הצלת חיות ועוד. ואולם, ישנם גם הרבה רגעים קשים, וביניהם הרגע בו עלי לבשר לבעלים של חתול או כלב כי יש להרדים אותו, או גרוע מכך, שהוא כבר נפטר.

התחושות אותן חווה הבעלים ברגע זה הן קשות ביותר. כיצד נפרדים מאותו חתול או כלב שגדל עם הילדים, ישן איתם במיטה, ובעצם היה חלק מהמשפחה ב10-15 השנים האחרונות? ברור לבעלים כי בעל החיים שלהם ראוי לקבורת חיות מחמד הולמת. ואולם, איפה אפשר לקבור אותו?

קבורת כלב בארץ

לעולם לא אשכח את הלילה בו נסענו כל בני המשפחה לקבור את כלבתנו טינה בחולות. היה זה לילה קר וחשוך, ולילדי לקח זמן רב להתאושש מהטראומה. בני שאל אותי: מדוע אין בעיר בית קברות לכלבים ולחיות בכלל כפי שיש לאנשים?

אז, כן. כיום, אין בתל אביב רבתי אף לא בית קברות אחד המיועד לקבורת כלבים וחתולים. וכל זאת אחרי שליוו אותנו בנאמנות במשך שנים, "שילמו" מיסים לעירייה (אגרת רשיון כלב), הקפידו שהבעלים תמיד יצא עם שקיות לאסוף את צרכיהם, ותמיד הלכו קשורים ברצועה כפי שמצווה החוק.

הפתרון עבורם כיום לאחר מותם הוא אחד משניים: לשלם אלפי שקלים בעבור קבורת חיות מחמד פרטית, או להשליך את גופתם למזבלה העירונית.

הכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם, ואין זה ראוי שגופתו תושלך למזבלה.

עלינו לדרוש מהרשות המקומית שתכשיר בית קברות לכלבים – שטח המיועד לקבורת כלבים וחתולים תושבי העיר, משום שמגיעה להם קבורה מכובדת לאחר מותם.

עלינו לשאול את עצמנו: האם גם האדם הוא ידידו הטוב ביותר של הכלב, כפי שהכלב של האדם?

בכל שאלה או בעיה נשמח לעמוד לרשותכם צרו קשר