תספורת לכלבים וחתולים

הקיץ כבר כאן ובעלי כלבים וחתולים רבים שואלים אותי האם כדאי לעשות תספורות לכלבים או לחתולים שלהם.

לאחר חדשי החורף הקרים בעלי החיים מגדלים פרווה מאד צפופה ומלאה כדי לשמור על חום גופם. פרווה זו יוצרת לכלבים וחתולים רבים קשרים ורסטות על כל גופם הגורמים לכאב ולבעיות עור. כשהחום מגיע בחדשי הקיץ מתחילים בעלי החיים בנשירת שיער משמעותית המאפשרת להם להחליף את פרוותם ולקרר את גופם. הבעיה היא שכל הבית, הרהיטים והבגדים שלנו מתמלאים בשערות הגורמות ללכלוך רב ואי נעימות. כמו כן, חתולים רבים מלקקים את גופם ובולעים כמויות רבות של שיער הגורם להם להקאות, עצירות ואף חסימת מעיים. כלבים רבים נדבקים בפרעושים וקרציות הגורמים למחלות עור, גירודים וטפילים בדם. תספורת לכלבים וחתולים יכולה לסייע מאד במניעת הדבקות בטפילי עור, דלקות וגירודים.
אחת הדרכים להפחית את הנשירה, היא להבריש את הכלב היטב אחת ליומיים. שימו לב שאם החלטתם לקלח את הכלב- מיד אחרי המקלחת תהיה לכלב נשירה מוגברת משום שבמקלחת משתחררות מפרוותו שיערות רבות.

תספורת כלבים - המרכז הרפואי לחיות   beauty103

למה לא כדאי לבצע תספורות לכלבים בעצמך

בעלי כלבים וחתולים רבים מעדיפים לספר בעצמם את הכלב או החתול בבית וגורמים לא פעם לפצעים וחתכים בעור. מומלץ לגשת למספרה לחיות מחמד מקצועית המצוידת במכשירים המיועדים לבעלי חיים כגון אמבטיה מיוחדת שקל להכניס ולהוציא ממנה את בעל החיים, שולחן עבודה בטיחותי למניעת נפילות וחבלות, מכונות תספורת שקטות וקרות המונעות רעש וכוויות של חברינו על ארבע. כמו כן, אין להשתמש בתכשירי רחצה המיועדים לבני אדם וזאת כדי למנוע אלרגיות וגירויים בעור. ספרים/יות מקצועיים ידעו לזהות בעיות עור ולהתאים את סוג התספורת והתכשירים לבעל החיים.

היכן מספרים?

ישנן מספר מספרות מקצועיות הממוקמות בתוך מרפאות וטרינריות ומאפשרות פיקוח וטרינרי צמוד בזמן הטיפול במספרה. הוטרינר יכול לסייע בהרגעת בעל החיים הנמצא בחרדה בזמן תספורת לכלב או לחתול או בזמן הרחצה ובכך מקל ומקצר את זמן הטיפול. הוטרינר יכול לזהות ולטפל מיד בבעיות עור, פטריות עור ופרעושים המתגלים בזמן התספורת.

במרכז הרפואי לחיות של ד"ר שיינר הוקמה מספרת כלבים וחתולים המצוידת במיטב המכשור ונמצאת תחת השגחה צמודה של הצוות בבית החולים. הספרית מירב בן אריה בעלת ניסיון של שנים רבות, משרה אוירה רגועה ונינוחה על בעל החיים המאפשרים לה לטפל בהם במקצועיות ובאהבה רבה.

התנהגות מוזרה אחרי התספורת

לאחר שפקדתם מספרת כלבים וחתולים, וביצעו עבורכם תספורת לחתול או לכלב, חלק מבעלי החיים יתנהגו בצורה משונה. חלקם מסתתרים מתחת למיטה, חלקם רועדים או הולכים בצורה מוזרה. הסיבה לכך היא שהם מרגישים ערומים וכאילו מתביישים. תופעה זו חולפת לאחר מספר ימים ואינה גורמת דבר.

גם בחודשי החורף מומלץ לקחת את בעל החיים למספרה לכלבים וחתולים כדי לסדר ולטפח את פרוותם. ישנן תספורות כלבים מיוחדות לחורף, השומרות על מראה ובריאות הפרווה. לכלבים גזעיים ישנן תספורות מיוחדות המבליטות את מבנה גופן ואת דרישות הגזע. הבולט מביניהם הוא הפודל עם הפונפונים ברגלים ובזנב. במרכז הרפואי לחיות שברמת גן הוקם אף בית ספר לספרות כלבים וחתולים המכשיר את תלמידיו תוך 3 חודשים ומקנה תעודת הסמכה מקצועית.

נשמח לענות על כל שאלה בנושא ספרות בעלי חיים. צרו איתנו קשר בטלפון  03-7527778, או בטופס צור קשר

ד"ר אלון שיינר
וטרינר
מנהל המרכז הרפואי לחיות רמת גן