אוכל לכלבים ואיכות החיים של הכלב שלך – על חשיבות הזנת הכלב באוכל איכותי

כמו אצל בני האדם, כך גם אצל הכלבים, איכות החיים והבריאות הפיזית נקבעות ברובן לפי התזונה לה זוכה הכלב, בה בחירה נכונה של אוכל לבעלי חיים היא רכיב חיוני.

כלבים זקוקים לאספקה תקינה של ארבעת אבות המזון בשילובים שונים לבריאות תקינה ולשמירה על מצב פיזי טוב. ישנה חשיבות עליונה להתחשבות בצריכה התזונתית הרגישה והמדוקדקת של כלבים באופן כללי ובמיוחד כשמדובר בסוגי כלבים שונים בגילאים שונים.
איך בוחרים אוכל לכלבים? על אילו נתונים חשוב להקפיד?

מה אסור לכלב לאכול ומה מותר

תזונת כלבים בוגרים וגורי כלבים לפי גיל

ניתן לחלק את תזונת הכלבים לפי גיל לשלוש קבוצות עיקריות: גורים, בוגרים ומבוגרים.

הצריכה התזונתית של שלוש קבוצות הגיל הללו שונה לחלוטין האחת מן השנייה. חוסר התחשבות בהבדלים התזונתיים בין קבוצות הגיל הללו יכול לגרום למחלות קשות, לפגיעה בהתפתחות, לכושר פיזי ירוד, לתשישות ועוד.

גורי כלבים צורכים כמות גדולה ביותר של חלבון הדרוש להם להתפחות התקינה של גופם הצעיר. בשנה הראשונה לחייהם הם מכפילים כמה וכמה פעמים את גודלם ואת משקלם. גדילה זו מתאפשרת במצבים של תזונה מלאה ואיכותית המספקת את כמות החלבון הדרושה לגור הכלבים הרך.

כלבים בוגרים מוציאים אנרגיה וזקוקים לשילוב העדין שבין פחמימות, חלבונים ושומנים, כשרכיב המזון הבולט ביותר בתזונתם של הכלבים הבוגרים הוא החלבונים. יש חשיבות עליונה בכמות הויטמינים וחומצות השומן שמקבלים הכלבים הבוגרים בעיקר במילוי תפקידם בשמירה על בריאות פיזית תקינה ובתמיכה בפעילות מערכות הגוף השונות.

כלבים מבוגרים מגיל שבע סובלים מהדרדרות בריאותית טבעית הנובעת מתהליכי ההזדקנות השונים. אוכל מומלץ לכלבים ומזונות שונים המיועדים לאוכלוסיה המבוגרת נועדו לספק לאוכלוסיה זו את הצרכים התזונתיים המשלימים לבריאותם הלוקה בחסר של כלבים אלו, ומשלבת את ארבעת אבות המזון יחד עם תוספי תזונה כאלה ואחרים המאטים את הדרדרות פעולתן של המערכות החיוניות בגופם של הכלבים הזקנים.

האם מותר לתת עצם לכלב

תזונת כלבים לצרכים מיוחדים

כלבים הסובלים מבעיות בריאות כאלה ואחרות יוכלו למצוא מפלטם בתזונה איכותית המותאמת לצרכיהם המיוחדים. כשמדובר בכלבים, המשפט: "אתה מה שאתה אוכל" נכון על אחת כמה וכמה. מצבם הבריאותי של כלבים מושפע ביותר מהמזון אותו הם צורכים, לטוב ולרע. כלבים המקבלים את כל הערכים התזונתיים הדרושים להם יזכו לפעילות מואצת של מערכות הגוף השונות ולבריאות כללית טובה. גם כלבים הסובלים ממחלות כגון דלקות פרקים, בעיות שיניים וחניכיים, מחלות הנוגעות לבריאות העור והפרווה ועוד, יוכלו למצוא את הפתרון הדרוש להם במגוון המזונות הבריאותיים המיועדים לכלבים בעלי צרכים מיוחדים המוצעים בשוק.

מזונות ייחודיים המותאמים לצרכים מיוחדים מכילים חומרים המסייעים ספציפית בפתרון הבעיה הבריאותית ממנה סובל הכלב. מזונות לכלבים הסובלים מהשמנת יתר יכילו בדרך כלל רכיבים טבעיים המזרזים את פעולתה של מערכת העיכול (כגון סיבים תזונתיים) ושילוב נכון של חלבונים, פחמימות ושומנים. מזונות ייחודיים לכלבים הסובלים מבעיות פרקים יכילו בדרך כלל כוינדרוטין וגלוקוזאמין השומרים על הסחוס הטבעי של הגוף ומחזקים את השלד.

לסיכום, ניתן לראות שתזונתם של כלבים הינה רכיב חיוני בבריאותם, ולכן על מנת למנוע מחלות כלבים ולשמור על בריאותם ואיכות חייהם, המלצת הוטרינר היא לספק להם את התזונה המתאימה והאיכותית ביותר שרק אפשר, כי כל פשרה באיכות המזון אותה הוא מקבל היא פשרה בבריאותו.

בכל שאלה או בעיה נשמח לעמוד לרשותכם צרו קשר